5 dôvodov, prečo si vybrať golf

Golf patrí medzi najobľúbenejšie športy na svete. Mnohí ho popisujú ako drogu. Ak sa doň raz pustíte, už nikdy neprestanete. Už v 16. storočí v Škótsku bol golf dôvodom záhaľky vojakov a tak ho parlament spolu so škótskym kráľom zakázali. O pár rokov neskôr mu však prepadli aj samotní panovníci, šľachta a golf sa začal formovať do dnešnej podoby.

  1. Relax a pohoda.

Golf je skvelým receptom na relax. Len si to predstavte – dlhé prechádzky v prírode, slnko, čerstvý vzduch. To všetko vám golf ponúka. Po celom týždni vysedávania v práci za počítačom si vaše telo oddýchne. A vy dokonca ani nemusíte vydávať priveľa energie alebo sa extrémne namáhať, ako to vyžadujú mnohé iné športy. Golf je vo svojej čistej podobe pokojný a nepotrebujete naň žiadnu špeciálnu kondičku.

  1. Napoly spoločenská hra, napoly individuálna

Každý hráč hrá so svojou vlastnou golfovou výbavou. Má svoje golfové palice, golfovú loptičku, ktoré už dokonale pozná. Hru si môžete užiť sám alebo so svojimi spoluhráčmi – kolegami, priateľmi či rodinou.

  1. Golf môže hrať každý

Na golf nepotrebujete skvelú fyzickú kondičku, nemusíte spĺňať vekové kritéria či oplývať nadmernou silou. Golf totiž môže hrať každý. Golf je o technike a intelekte. Práve preto v ňom poľahky môžete svojich spoluhráčov poraziť, aj keď ich prevyšujete vekom. V konečnom dôsledku sú teda najdôležitejšie skúsenosti a všetko ostatné je až druhoradé.

  1. Počasie – priateľ či nepriateľ?

Ako sa hovorí, v golfe neexistuje zlé počasie, len nesprávne oblečený hráč. Preto dbajte na to, aby ste v prípade dažďa mali po ruke golfový dáždnik či nepremokavú bundu. Obuv je tiež dôležitá. Golfové topánky sú špeciálne vyrobené tak, aby vám aj na šmykľavom teréne pomohli udržať stabilitu.

Premeny počasia do istej miery sú teda v golfe osviežením. Či už ide o trochu dažďa alebo poveternostné podmienky. Razom sa mení povaha hry a stáva sa viac vzrušujúcou.

  1. Cestujte s golfom

Golf vám otvára nové dvere a ponúka mnoho možností v podobe skúmania a cestovania. Každé golfové ihrisko, ktoré navštívite, sa bude niečím líšiť. Svojím dizajnom, vegetáciou, charakterom krajiny pre vás predstaví vždy novú výzvu. Ide prakticky o nikdy nekončiace dobrodružstvo.

Aj na Slovensku je mnoho zaujímavých klubov a ihrísk. Navštívte Golfový klub Elán v Malých Karpatoch, ktorý má k dispozícii 9-jamkové ihrisko. Ideálne je nielen pre pokročilých, ale aj pre začínajúcich hráčov. Okrem iného vás určite príjemne potešia a prekvapia pieskové bunkre, vodné prekážky a biotop.

Pokiaľ skutočne s golfom začínate, môžete sa prihlásiť do golfovej akadémie, v ktorej vás naučia základné techniky, vysvetlia vám pravidlá a etiketu.

Už vidíte, prečo je golf tak milovaný mnohými?

 

Lukáš