Koľko krokov spraví za deň naša čašníčka Nikolka?

 

Nedávna štúdia Johnyho Craigha[1], odborníka na riadenie hmotnosti ukázala, že čašníci urobia za deň približne 23,000 krokov, čo je viac ako dvojnásobok odporúčaného denného pohybu. Je to naozaj tak?

Štúdia nás natoľko zaujala, že sme si ihneď povedali: ,,Toto musíme preveriť! “  Našej najmilšej a najenergickejšej čašníčke Nikolke sme na jeden deň, jeden klasický deň v práci zapli na mobilnom telefóne krokomer. Nechcelo sa nám totižto uveriť, že by naozaj nabehala 23 ooo krokov.

Keď sme krokomer na konci dňa kontrolovali, nemohli sme uveriť vlastným očiam. Nikolka nielenže potvrdila výsledky štúdie, spravila dokonca 1052 krokov navyše .

Sama dodáva: „Ja som neposedný človek, musím sa neustále hýbať, preto mi práca čašníčky tak vyhovuje. “

Máme to potvrdené, čašníci sú všeobecne najaktívnejší pracanti. Pohyblivosťou predbehli učiteľov, kaderníkov, farmárov, predavačov alebo podnikateľov.

Naši čašníci a čašníčky otvorene priznávajú: ,, Nemáme šancu sedieť,  sme neustále v pohybe. Na druhej strane ten pocit pokojnej mysle po celom dni. “

Nikolka dodáva: „Prácu čašníčky mám rada, naozaj mám. Na niektorých stálych hostí sa mi stačí len pozrieť a hneď viem, čo si dajú. Okrem našich Slovákov, príp. „Čierno-voďákov“ sú skvelí hostia Česi! Vtipní, milí, ukecaní. Niekedy je toho už aj na mňa veľa a v tých chvíľach mám rada hostí, ktorí mi pozitívnou reakciou a rozhovorom dodajú ďalšiu energiu pracovať. Táto práca mi síce zobrala čas na fitko, kde som pravidelne a s chuťou chodila, no dala mi cvičenie spojené s prácou. Dva v jednom.“

 

 

[1] 1 Independent study of 100 Australians across 10 industries/occupations conducted on behalf of Jenny Craigh

 

 

Lukáš